Вибухи у Криму, перепідключення ЗАЕС, завод «Байрактарів» в Україні: головне за день 9 серпня
В окупованому Криму прогриміли вибухи на території військового аеродрому; окупанти хочуть перепідключити захоплену ЗАЕС на Крим; Україна повернула тіла ще 17 своїх захисників; у росії погрожують «демілітаризувати» завод «Байрактарів», який тільки планують побудувати в Україні. Зібрали головні новини за день 9 серпня.
«Спека» у Криму
Біля населеного пункту Новофедорівка в окупованому Криму 9 серпня прогриміли декілька вибухів на території військового аеродрому. В міноборони росії повідомили, що сталася детонація декількох авіаційних боєприпасів на аеродромі «Саки». Хоча The New York Times із посиланням на високопоставленого українського військового пише, що за вибухами у Криму стоять ЗСУ.
У Сакському районі оголосили евакуацію населення. російські медіа повідомляють про приблизно 30 евакуйованих із будинків поряд з аеродромом. Їх мають розселити у пансіонатах і готелях.
Окупанти повідомили про 5 поранених та 1 загиблого внаслідок вибухів. Окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «ситуація локалізована та перебуває під контролем».
Доповнено. За даними російських ЗМІ, кількість постраждалих зросла до 9, ще одна людина загинула.
Самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов оголосив, що на окупованому півострові до 24 серпня триватиме «жовтий» рівень терористичної небезпеки. Він запевняє, що це рішення є «виключно профілактичним».
Загострення на ЗАЕС
В «Енергоатомі» заявили, що окупанти хочуть перепідключити захоплену Запорізьку АЕС на анексований Крим. Щоб зробити це, їм доведеться спершу повністю «загасити» станцію та весь південь України. Це буде найбільш небезпечним режимом для Запорізької АЕС: якщо станція відключиться і перейде на дизель-генератори, ситуація залежатиме від надійності їхньої роботи.
Завод «Байрактарів» в Україні
Посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що завод для виробництва безпілотників «Байрактар» можуть побудувати в Україні протягом кількох місяців, а запустити — наприкінці 2023 року. Водночас у росії вже погрожують його «демілітаризувати».
Транзит нафти Україною
З початку серпня експорт російської нафти через територію України південною частиною нафтопроводу «Дружба» був призупинений. Цією гілкою нафтопроводу постачають нафту в напрямку європейських нафтопереробних заводів Угорщини, Словаччини та Чехії. За даними Reuters, українському оператору трубопроводів «Укртранснафта» не надійшов платіж від російської «Транснефти».
У росії заявили, що оплату «Укртранснафті» надіслали, але платіж не пройшов і гроші повернулися. «Газпромбанк», який обслуговує платежі, повідомив, що платіж повернений у зв'язку з набранням чинності сьомого пакета санкцій ЄС проти рф.
Угорська нафтогазова компанія MOL ініціювала переговори, щоб узяти на себе зобов'язання з оплати експорту нафти територією України через південну частину нафтопроводу «Дружба».
Інші новини
- Україна в межах чергової операції з передання тіл загиблих військових повернула ще 17 своїх загиблих захисників.
- У Миколаєві за дві доби комендантської години правоохоронці відкрили приблизно 20 проваджень і затримали п’ятьох людей, які перебували в розшуку.
- Президент США Джо Байден підписав документи про ратифікацію протоколів щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО.
- Поділитися: