Згідно з дослідженням Центру європейської політики, що розташований у німецькому Фрайбурзі, якби Німеччина не запровадила євро замість своєї національної валюти у 1999 році, її ВВП у 2017 році був би на 1,9 трильйона євро менше. Водночас ВВП Італії було б навпаки на 4,3 трильйона євро більшим.

Відповідні висновки дослідники зробили на підставі економетричної моделі. У ній вони проаналізували дані восьми країн з 19 членів єврозони, та зробили припущення, як би розвивалася економіка цих країн у випадку, якби вони вирішили залишити свої національні валюти замість запровадження євро.

Окрім Німеччини, у «виграші» від запровадження євро — Нідерланди (на 346 мільярдів євро) та Греція (2 мільярди євро). Водночас економіка Італії навпаки виявилася меншою на 4,3 трильйона євро від тієї, якою вона могла бути, якби влада країни ухвалила рішення залишити ліри. Економіка Франції «втратила» 3,5 трильйона євро, а Португалії — 424 мільярди євро.

Зазначимо, що наприкінці 2018 року ВВП найбільшої економіки ЄС та єврозони — Німеччини — увійшла у рецесію та скоротилась на 0,2%. За прогнозами Єврокомісії, уповільнення економіки ЄС, в тому числі й Німеччини, продовжиться і у 2019 році. Так, ВВП ЄС має зрости на 1,3%.

Поділитись: