У четвертому кварталі 2018 року валовий внутрішній продукт Німеччини скоротився на 0,2%. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року економіка країни впала на 0,6%.

Відповідні дані містяться у звіті статистичного відомства Німеччини, передає «Інтерфакс».

Зазначається, що загалом за 2018 році ВВП Німеччини зросло на 1,4%. Основними причинами такого уповільнення найбільшої економіки Європи стало загальне уповільнення темпів зростання економіки світу. Крім цього, на динаміку зростання ВВП країни вплинули торговельні війни, які розпочали у США.

Так, на початку 2018 року США запровадили мита на сталь та алюміній, зокрема вироблені у Німеччині. Крім цього, президент країни Дональд Трамп заявляв, що планує накласти мита на німецькі автомобілі.

За прогнозами Єврокомісії, уповільнення економіки ЄС, в тому числі й Німеччини, продовжиться і у 2019 році. Так, ВВП ЄС має зрости на 1,3%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 209 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: