Світ

У Євросоюзі погіршили прогноз зростання економіки через торговельну війну

Єврокомісія
Світ/У Євросоюзі погіршили прогноз зростання економіки через торговельну війну
Зберегти
Вигляд
Єврокомісія опублікувала оновлений прогноз зростання економіки на 2019-2020 роки. Так, там вважають, що через торговельну війну та уповільнення найбільших економік Європи (Німеччини, Франції, Італії) ВВП ЄС зросте на 1,3% у 2019 році.

При цьому раніше в Єврокомісії раніше вважали, що економіка ЄС зросте на 1,9% у 2019 році.

Прогноз на 2020 рік зменшили до 1,6%, в той час як раніше вважали, що зростання складе 1,7%.

Основними причинами погіршення економічного прогнозу є невирішеність торговельних суперечок, зокрема між США та Китаєм, які впливають на світовий попит на сировину та товари європейського експорту. Крім цього, в ЄС зазначають, що наразі уповільнюється світова економіка загалом, що не може не вплинути на динаміку зростання ВВП Європи.

Раніше в Національному банку України повідомили, що очікують зниження темпів економічного зростання України. Так ВВП України у 2019 році має зрости на 2,5%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 209 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Пов`язані новини