Перші цистерни з нафтою зі Саудівської Аравії загальним об’ємом 3600 тонн прибудуть 16 травня на білоруський нафтопереробний завод «Нафтан».

Про це повідомив прессекретар концерну «Белнефтехим» Олександр Тищенко, пише «БелТа».

За його словами, залізницею прибуде 60 цистерн. Нафту компанії Saudi Aramco доправили у литовський порт Клайпеди. Загалом привезли 87 тисяч тонн.

У «Белнефтехим» кажуть, що подальші поставки з Саудівської Аравії «чорного золота» залежатимуть від ситуації на ринку.

У 2020 році після того, як Білорусь не змогла домовитися з Росією про поставки нафти, вона почала купувати її у Норвегії та Азербайджану. 

15 травня Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей «із задоволенням» підтвердив початок поставок нафти зі США.

Про постачання нафти із США до Білорусі Макей домовився із державним секретарем Майком Помпео під час його візиту 1 лютого.

У березні США висловили готовність негайно почати продаж нафти до Білорусі за конкурентними ринковими цінами. Раніше в Мінська виникли непорозуміння з Москвою щодо купівлі російського «чорного золота».

Зазначимо, президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема, він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Поділитись: