Відсторонення посадовця Міноборони та розгляд позову України проти росії в суді Гааги: головне за 2 лютого
Міністр оборони Рустем Умєров відсторонив керівника одного з департаментів Міноборони Тоомаса Нахкура, бо той фігурує у кримінальному провадженні про розкрадання коштів. Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі про «геноцид на сході України». Зібрали головні новини за 2 лютого 2024 року.
Відсторонення посадовця Міноборони
Рустем Умєров відсторонив тимчасового виконувача обов'язків директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомаса Нахкура.
Причина відсторонення — оголошення підозри у кримінальному провадженні, яку Нахкуру вручили 27 січня 2024 року. Згодом суд призначив Нахкуру запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Водночас іще один фігурант цієї справи — колишній очільник департаменту Олександр Лієв — оголосив, що піде на публічний поліграф, щоб довести власну невинуватість.
Їх обох підозрюють у заволодінні майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для Збройних сил. hromadske присвятило цій справі своє розслідування.
Розгляд позову проти росії в суді Гааги
Міжнародний суд ООН у Гаазі (ICJ) визнав свою юрисдикцію у справі за позовом Києва проти москви щодо російських заяв про «геноцид на сході України» для виправдання повномасштабного вторгнення. Суд відхилив практично всі заяви росії та вирішив далі розглядати справу.
Ця справа — не про те, вчиняла росія злочини геноциду в Україні чи ні. Київ подав до суду через те, що росія неправдиво заявляла про «геноцид російськомовного населення на сході» України, щоб виправдати своє повномасштабне вторгнення у 2022 році.
Коаліція для повернення дітей
Канада та Україна створять коаліцію для повернення депортованих росією українських дітей. Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі зазначила, що її країна залучатиме багато держав, щоб у певний спосіб отримувати інформацію про викрадених дітей.
Також у межах коаліції працюватимуть із тими державами, які мають прямі відносини з рф, щоби сприяти поверненню дітей.
Нові деталі удару по аеродрому «Бельбек»
Унаслідок атаки на аеродром «Бельбек» у тимчасово окупованому Криму щонайменше три літаки окупантів зазнали пошкоджень. Також знищено особовий склад.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, ураження літаків та знищення особового складу визнають самі окупанти, розповідаючи про них у некрологах.
Схвалення бюджету Німеччини з допомогою для України
Бундестаг 2 лютого схвалив федеральний бюджет на 2024 рік. Раніше в німецькому уряді повідомляли, що понад 7 млрд євро виділять на військову підтримку України.
Ці кошти виділятимуть переважно через двосторонню підтримку, а також через фінансові внески у межах Європейського фонду миру.
Крім того, виділять 520 мільйонів євро на заміну засобів Бундесверу, які передали Україні. Також очікується, що українські біженці в Німеччині отримають близько 7 млрд євро допомоги.
Інші важливі новини за день
- Нерухомість Царьова в Україні майже на пів мільярда гривень арештували.
- Стало відомо, якими дронами Україна атакувала російський ракетний катер «Ивановец».
- З окупації повернули ще чотирьох дітей. Найменшому з них немає й року.
- Польські фермери місяць блокуватимуть усі пункти пропуску з Україною: незадоволені продовженням безмитної торгівлі.
- Представництво президента у Криму не встановлювало особу студента, який писав Фаріон. Кажуть — це до СБУ.
- Зеленський: «В Україну прибули ще дві системи ППО».
- Поділитися: