Висновок Національного банку про брак капіталу у ПриватБанку не був підтверджений експертизою, а на акціонерів банку чинили політичний тиск, аби вони написали уряду листа з проханням «забрати банк».

Про це йдеться у мотивувальній частині рішення Окружного адмінсуду Києва, який скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку (чого добивався його екс-власник олігарх Ігор Коломойський).

Деталі рішення дізналася LIGA.net.

Суд керувався непідтвердженістю експертизи про брак капіталу, квапленням націоналізації з боку регулятора.

Також суд погодився з позиціями адвокатів Коломойського, які говорили про політичний тиск, який і призвів до написання листа до Кабміну з проханням «забрати банк».

З такими аргументами не погоджується Нацбанк, вказує LIGA.net, додаючи, що має позицію юристів з кожного визначеного судом пункту.

До цього моменту мотиви Окружного адмінсуду були засекреченими, засідання у справі проводять у закритому режимі.

За даними одного з адвокатів, апеляцію на рішення розглянуть 13 червня.

Напередодні у Зеленського запропонували виплатити Коломойському $2 млрд за ПриватБанк «взаємозаліком боргів». Водночас у нацбанку заявили, що готові націоналізувати ПриватБанк вдруге, якщо суди винесуть остаточне рішення на користь його колишніх власників.

Додамо, що нещодавно в Україну прилетів Ігор Коломойський та його партнер Геннадій Боголюбов.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: