Відсутність російських спостерігачів на виборах президента України не впливає на легітимність моніторингу, переконаний Спеціальний координатор короткострокових спостерігачів місії ОБСЄ Ількка Канерва.

Як повідомляє УНІАН, він також зауважив, що виключення спостерігачів із РФ протирічить зобов`язанню, відповідно до якого країни-учасниці ОБСЄ запрошують одна одну для спостереження за національними виборами.

«Викликає жаль той факт, що конфлікт призвів до ситуації, коли країна змушена призупинити втілення зобов`язання ОБСЄ стосовно іншої країни», — заявив Канерва.

Водночас, він наголосив, що треба враховувати незвичайно велику кількість міжнародних спостерігачів, майже тисячу, які брали участь у моніторингу виборів в Україні.

«Відсутність спостерігачів з однієї країни не може мати будь-якого впливу на легітимність нашого спостереження», — наголосив він.

Нагадаємо, згідно з даними Національного екзит-полу, до другого туру президентських виборів виходять Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

За результатами опрацювання 81,43% протоколів голосування, у першому турі виборів президента України лідирує Володимир Зеленський.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні.

Своєю чергою, у Державній думі Росії зареєстрували проект постанови про невизнання підсумків виборів президента України.

Поділитись: