За словами спеціального представника Держдепартаменту США у справах України Курта Волкера, ухвалення радою МВФ нової програми stand-by для України на 3,9 мільярда доларів дозволить зміцнити бюджет та продовжити проведення реформ.

«Ця угода у довгострокових інтересах України як економічних, так і для зміцнення бюджету, реформ. Ця співпраця у довгостроковій перспективі матиме позитивні дуже результати», — повідомив Волкер в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Волкера, негативні наслідки відсутності угоду українці відчули б уже в лютому 2019 році.

«Це була б катастрофа для України у макроекономічному сенсі, якби угоди не було», — зазначив спецпредставник Держдепу США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: