Військова бригада підтримала ветерана, який вбив нападника під час самооборони: «Зауважень під час служби не було»

Колектив 80—ї десантно—штурмової бригади ЗСУ підтримав підозрюваного в умисному вбивстві ветерана війни на Донбасі Андрія Пекельного.

Про це йдеться на сторінці бригади у Facebook.

Там зазначили, що хлопець у 2018-2019 роках у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади брав участь в операції Об'єднаних сил.

Як йдеться у заяві, командир підрозділу та його побратими позитивно відгукуються про Пекельного: його називають відповідальним і дисциплінованим.

«... був прикладом для своїх побратимів, не мав шкідливих звичок, всі поставлені завдання виконував вчасно та якісно, жодних зауважень під час служби до нього не було, у колективі користувався авторитетом та повагою"», — йдеться у повідомленні.

Колектив бригади підтримав ветерана та зазначив, що кожен має право на самооборону та захист свого житла. У бригаді закликають до чесного та справедливого розслідування.

Що за справа?

5 травня стало відомо, що в селі Глещава на Тернопільщині місцевий житель смертельно поранив ножем одного з нападників, які увірвалися на його подвір'я. Спершу поліція повідомляла про шістьох нападників, але згодом МВС писало про п'ятьох. Ми звернулися до правоохоронців за уточненням кількості нападників.

Підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Йому інкримінують 118 статтю ККУ — умисне вбивство під час перевищення меж необхідної оборони. Однак у поліції Тернопільської області нам повідомили, що не виключають подальшу перекваліфікацію справи.

Що із законом про самозахист?

Право на «необхідну самооборону» гарантується статтею 36 Кримінального кодексу України. Ідеться про те, що нападнику можна завдавати шкоди, необхідної для негайного порятунку свого життя чи життя інших. Але закон наголошує, що водночас не можна перевищувати межі необхідної оборони.

У разі виходу за межі необхідної оборони настає кримінальна відповідальність. Убивство під час перевищення заходів самооборони загрожує виправними роботами на строк до 2 років, обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі до 2 років. Завдавання тяжких тілесних ушкоджень — громадськими роботами до 240 годин, виправними роботами до 2 років, арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 2 років.

Щоразу, коли йдеться про перевищення меж необхідної оборони, слідству й судам доводиться досліджувати комплекс обставин. Один із головних моментів — оцінка мотивів. Якщо доводять, що людина не оцінила рівень заподіяної нею шкоди, покарання можуть скасувати. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.