Найбільша у світі онлайн-енциклопедія «Вікіпедія» перед виборами президента у США посилює правила для редагування головної статті про вибори.

Про це повідомляє Wired.

Так, редагувати головну статтю про вибори зможуть лише користувачі, які зареєструвалися понад 30 днів і внесли щонайменше 500 правок у різні статті. Такі зміни мають захистити матеріал про вибори від недобросовісних та занадто енергійних редакторів, які «прагнуть бути тими, хто повідомить такий важливий факт, як переможець президентських виборів»

За словами редакторки енциклопедії Моллі Вайт, посилені правила редагування можуть застосувати і до інших статей, які стосуються виборів у США. А у день виборів, ймовірно, «Вікіпедія» ще більше посилить правила для головної статті та дозволить вносити дані про голосування лише найнадійнішим редакторам.

Як пишуть журналісти, жорсткі правила редагування «Вікіпедія» вже вводила для статей про коронавірус, щоб запобігти дезінформації.

Коли вибори?

Президентські вибори у США пройдуть 3 листопада. Чинний президент та кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп уже достроково проголосував за себе.

Перед цим у США відбулися два етапи дебатів, замість трьох запланованих, через коронавірусне захворювання у Трампа та його відмову від дебатів в онлайн форматі.

Поділитись: