У Вищій раді правосуддя повідомили, що на суддів Окружного адміністративного суду Києва здійснювали тиск представники вищого політичного керівництва держави після того, як ці судді ухвалили рішення на користь Ігоря Коломойського у справі про націоналізацію ПриватБанку.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Вищої ради правосуддя.

Зокрема, за фактами тиску на суддів порушили низку кримінальних справ Генеральною прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Тиском на суд у Вищій раді правосуддя називають засідання Ради національної безпеки та оборони, яке було скликане одразу після оприлюднення рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку.

«Судді звертають увагу, що станом на час проведення вказаного засідання РНБО повний текст судового рішення у справі виготовлений не був, тобто ні сторони у справі, ні будь-які інші особи на той момент не могли бути ознайомлені з мотивацією рішення суду, на якій ґрунтується вже оприлюднена його резолютивна частина. На той час тривали процесуальні процедури щодо завершення розгляду справи», — повідомляють у ВРП.

Там також звернулися до Генеральної прокуратури з проханням оприлюднити інформацію про результати розслідування у справі про тиск на суддів.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: