Вища рада правосуддя звільнила за власним бажанням голову Державної судової адміністрації (ДСА) України Зеновія Холоднюка, який є фігурантом справи «плівок Вовка».

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Холоднюк обіймав посаду голови ДСА України з 25 квітня 2014 року. 21 жовтня до Вищої ради правосуддя надійшла його заява про звільнення з посади за власним бажанням.

Нагадаємо, 1 жовтня Вищий антикорупційний суд України відсторонив Зеновія Холоднюка від посади голови Державної судової адміністрації України на два місяці за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро.

За даними НАБУ, на початку 2019 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови Державної судової адміністрації, брати участь в якому Холоднюк не міг через невідповідність деяким критеріям відбору.

Він звернувся до голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка за допомогою, щоб зберегти посаду. Останній погодився, але висунув зустрічні вимоги: допомогти просунути на посади у Вищий кваліфікаційній комісії суддів «своїх людей».

Наразі Холоднюка підозрюють у кримінальних правопорушеннях за ст. 255 (Створення злочинної організації), ст. 369-2 (Зловживання впливом) та ст. 351-2 КК України ( Перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України).

Що за «плівки Вовка»?

1 вересня Національне антикорупційне бюро України оприлюднило нові записи й розшифровку розмов керівництва Окружного адмінсуду Києва, яке підозрюють у спробі захоплення судової влади.

За даними НАБУ, голова ОАСК Вовк міг організувати подання штучних скарг до Вищої ради правосуддя на суддів всіх інстанцій, які виносили «незручні» для нього рішення, зокрема на суддів Верховного Суду. Такі важелі впливу він нібито використовував, щоб добитися від них «лояльності».

Водночас лояльні до голови ОАСК судді могли розраховувати на уникнення будь-якої відповідальності у Вищій раді правосуддя та абсолютну безкарність за допомогою зв’язків голови ОАСК. Тут можна прочитати їхню повну розшифровку.

Поділитись: