Вищий антикорсуд відмовився продовжити розслідування у справі «плівок ОАСК». Детективи просили ще 2 місяці — ЦПК

Вищий антикорупційний суд України відмовив детективам Національного антикорупційного бюро у клопотанні продовжити ще на два місяці строки розслідування у справі щодо спроби захоплення влади суддями Окружного адмінсуду Києва.

Про це повідомили у «Центрі протидії корупції».

Там зазначили, що рішення ухвалив суддя Андрій Біцюк. Детективи просили ще два місці для проведення розслідування, оскільки воно закінчується 17 січня. Раніше Біцюк подовжував цей строк, але тепер цього не зробив, зазначають у ЦПК.

В організації також додають, що про причини такого рішення невідомо, оскліли повного тексту ухвали немає.

«Скоріш за все, ми його і не дізнаємося, бо у цій справі рішення не публікують взагалі. Проте таке рішення — серйозна загроза справі. Оскаржити його не можна, тож тепер справу або призупинять, або закінчать досудове розслідування раніше, залишивши її неготовою», — наголошують у ЦПК.

Там також наголосили, що напередодні щодо підозрюваного у справі очільника ОАСК судді Павла Вовка той же суддя ВАКС відмовився застосувати примусовий привід. У ЦПК кажуть, що Вовк хоч і знає про засідання суду, бо йому вручили повістку, ігнорує його. За цією повісткою Вовк має з’явитися до Вищого антикорупційного суду для обрання йому запобіжного заходу.

«Цікаво, що нещодавно на Біцюка відкрила дисциплінарне провадження Вища рада правосуддя, члени якої фігурують на сумнозвісних плівках Вовка», — йдеться у повідомленні.

У НАБУ офіційно ці рішення ВАКС поки не коментували.

ОАСК vs НАБУ

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів. Антикорупціонери у якості доказів правопорушень опублікували записи розмов суддів ОАСК.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди у їхній роботі.

Нещодавно ОАСК спробував усунути Артема Ситника з посади директора НАБУ, але Мін'юст відмовився це робити, посилаючись на відсутність повноважень.