Візит європейських лідерів до Києва та британські санкції проти патріарха кирила: головне за день 16 червня
Велика Британія ввела санкції проти московського патріарха кирила та інших прибічників путіна, а в Київ приїхали президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр—міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоханніс. Зібрали головне за день 16 червня.
Нові британські санкції
Велика Британія оголосила про нову хвилю санкцій за «варварське поводження з дітьми» в Україні проти прибічників російського президента володимира путіна. Зокрема, до списку увійшли уповноважена з прав дитини росії марія львова-бєлова та патріарх кирил.
Уповноважену з прав дитини росії львову-бєлову звинувачують у тому, що вона «дозволила насильно вивезти 2000 незахищених дітей з Луганської та Донецької областей і сприяла їхньому примусовому усиновленню в росії».
Проти глави російської православної церкви патріарха кирила ввели санкції за те, що він «підтримує та схвалює» війну росії проти України.
Візит європейських лідерів до Києва
Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі разом прибули в Україну. До них приєднався також президент Румунії Клаус Йоханніс. Після візиту до Ірпеня лідери зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.
Макрон під час пресконференції за результатами зустрічі заявив, що Франція, Італія, Німеччина та Румунія підтримують негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Окрім того, французький президент анонсував передачу Україні від Франції шістьох самохідних артилерійських установок Caesar.
А ще Макрон запевнив, що Франція та Німеччина ніколи не вимагали й не вимагатимуть від України йти на поступки у переговорах з росією.
Заборона проросійських партій
Восьмий апеляційний суд Львова 16 червня заборонив ще дві політичні партії — «Партію Шарія» та «Ліву опозицію». До цього суд ухвалив таке ж рішення щодо партій «Опозиційний блок», «Соціалісти», «Справедливість та розвиток», «Соціалістична партія України», «Блок Володимира Сальдо», «Держава» та партії «Наші» Євгенія Мураєва. Їхнє майно вирішили передати державі.
Прощання з Романом Ратушним
Сотні людей зібралися на Протасовому Яру в Києві, щоб зустріти тіло бійця 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Романа Ратушного, який 9 червня загинув у бою під Ізюмом. Протасів Яр був для київського активіста рідним і важливим місцем. Він мешкав неподалік і став обличчям протесту проти забудови цієї місцевості.
Тепер на Протасовому Яру з’явився мурал із написом «Роман Ратушний. Герої не вмирають» і цитатою Романа: «Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям».
Ситуація на фронті
За даними Генштабу, Збройні сили України відбили штурми окупантів на Слов'янському та Бахмутському напрямках. У низці інших районів росіяни продовжують вести обстріли. У Генштабі кажуть, що значні втрати росіян руйнують плани військового керівництва щодо швидкого просування вглиб території України.
Зокрема, почастішали випадки звільнення великої кількості військових через відмову від участі в бойових діях. Це не дозволяє швидко здійснити посилення та заміну російських підрозділів, які втратили боєздатність.
Нові обстріли окупантів
Окупанти 16 червня продовжували обстрілювати українську територію, вбиваючи цивільних людей. Зокрема, у Лисичанську Луганської області російські військові атакували одну з будівель, де переховувалися люди. Відомо щонайменше про чотирьох загиблих.
Також окупанти завдали ракетного удару по території Садівської територіальної громади Сумського району. Унаслідок цього загинули четверо людей, ще щонайменше шестеро поранені.
Втрати російських військ
За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 16 червня у повномасштабній війні проти України росія втратила приблизно 32950 своїх солдатів. З них 200 — за останню добу. Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку.
Також окупанти за добу втратили 9 танків, 17 бойових броньованих машин, 7 артилерійських систем та іншу техніку.
- Поділитися: