Влада Гонконгу почала полювання на диких кабанів через напади на людей. Зоозахисники занепокоєні

Поліцейські Гонконгу 17 листопада зловили сімох диких кабанів — ці тварини почали все частіше нападати на людей. Відловлених тварин пізніше вбили за допомогою ін'єкцій лікарських засобів. Зоозахисні організації розкритикували такі дії.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту сільського господарства, рибного господарства та охорони природи, цитує Reuters.

Кабани у житловому районі Гонконгу стали звичним явищем і вже звикли блукати дорогою та шукати їжу в перехожих або переслідувати транспорт, каже влада. Крім того, тварин часто годують люди, попри заклики не робити цього.

Влада каже, що хоче скоротити чисельність кабанів у міських районах через зростання кількості нападів тварин. Наприклад, минулого тижня кабан поранив поліцейського. Попередні спроби боротися з тваринами не допомогли.

Благодійна група ADM Capital Foundation, Гонконгська ветеринарна асоціація та інші організації, що займаються захистом прав тварин, надіслали відкритий лист уряду, у якому розкритикували дії влади щодо відловлювання та вбивства кабанів.

Зоозахисники пропонують удосконалити законодавство, а не вбивати тварин. Вони переконані, що в Гонконзі потрібно законодавчо закріпити заборону годувати диких тварин і запровадити суворе покарання за порушення правила.

У зоозахисних організаціях Hong Kong Animal Post та Hong Kong Wild Boar Concern Group переконані, що відловлювання кабанів «ігнорує їхнє право на життя». Кажуть, що проблеми з кабанами виникли через уряд, який не зміг виділити ресурси для мирної боротьби з тваринами.

За даними уряду, у Гонконзі мешкають приблизно три тисячі диких кабанів, і вони не є видом, що охороняється. За останні роки зареєстрували приблизно 30 випадків нападів кабанів на людей.

Раніше політика Гонконгу щодо диких кабанів полягала в тому, щоб виловлювати, стерилізувати й переселяти тварин у віддалені та безлюдні райони.

Також існують правила поводження з дикими тваринами, зокрема їх не радять годувати, провокувати різкими рухами чи підходити до них близько. Однак далеко не всі дотримуються рекомендацій.

Нашестя диких кабанів

Проблема з дикими кабанами актуальна не лише в Гонконгу. Наприклад, останніми роками чисельність цих тварин зросла в ізраїльському місті Хайфа.

Кабани пробираються у місто в пошуках їжі та води, вони також перевертають смітники, розривають дороги та землю. Люди скаржилися, що кабани перестали їх боятися.

У грудні 2020-го на околицях Хайфи кабан напав на 40-річну жінку, а у жовтні цього року через напад тварини постраждав 69-річний пенсіонер.

Автор: Маркіян Климковецький