Десятки тисяч людей взяли участь у антиурядовій акції протесту біля парламенту Грузії в Тбілісі 21 червня. Цього разу влада ніяк не відреагувала на мітинг, тому грузинська опозиція вже анонсувала нову акцію 22 червня.

Про це повідомляє Jam-news.

21 червня на проспект Руставелі прийшли десятки тисяч людей — набагато більше, ніж на акцію 20 червня, яку розігнали силовики.

Активісти вимагали звільнити тих, кого затримали під час попереднього мітингу, відправити у відставку міністра внутрішніх справ Георгія Гахарію та призначити в країні дострокові парламентські вибори.

Цього разу акція пройшла мирно, а влада ніяк не відреагувала на неї.

Багато протестувальників прийшли на мітинг з пов’язками на очах — на знак солідарності з тими протестувальниками, які втратили око під час розгону силовиками.

Грузинська опозиція анонсувала нову акцію протесту 22 червня на 19:00. Загалом протестувальники планують виходити на мітинги щодня, поки влада не виконає їхні вимоги.

Нагадаємо, внаслідок протестів біля парламенту Грузії 20 червня постраждали 240 людей.

Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту

Через акції протесту спікер грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе подав у відставку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile