Іранська влада погодилась зняти заборону для жінок на відвідування футбольних стадіонів, яка діє в країні з 1979 року.

Про це заявив президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно, передає BBC.

Він розповів, що обговорював це питання з іранською владою, і вона його запевнила, що з наступного міжнародного матчу жінкам в Ірані дозволять ходити на футбол. Йдеться про поєдинок відбору на чемпіонат світу 2022 року між збірними Ірану та Камбоджі, який відбудеться 10 жовтня в Тегерані.

Візиту делегації ФІФА передував інцидент з іранською вболівальницею Сахар Ходаярі, яку заарештували за спробу пройти на стадіон під виглядом чоловіка. Вона підпалила себе біля будівлі суду через страх потрапити у в’язницю. Ходаярі стала відомою як «блакитна дівчина» через кольори своєї улюбленої команди.

Цей випадок викликав обурення як в Ірані, так і в інших країнах. Футболісти та вболівальники вшановували пам’ять Ходаярі у всьому світі.

Заборона для жінок відвідувати футбол діє в Ірані після Ісламської революції 1979 року. Дуже рідко з цього правила робили виключення.

Так, вперше з 1979 року жінки прийшли на футбол у жовтні 2018 року. За збереження заборони виступають консервативні чиновники та впливова релігійна влада країни.

Нагадаємо, у травні в Ірані арештували 30 людей, які займались йогою в «неправильному» одязі.

Раніше в Ірані чоловік освідчився жінці в торговельному центрі, після чого їх обох арештували.

Поділитись: