Війна

Влада Сирії може розробляти нові види хімічної зброї — Reuters

2 лютого, 2018 13:34
Війна/Влада Сирії може розробляти нові види хімічної зброї — Reuters
Зберегти
Вигляд
У США підозрюють, що влада Сирії може розробляти нові види хімічної зброї, а президент Дональд Трамп готовий розглянути подальші військові дії для запобігання хімічним атакам.

У США підозрюють, що влада Сирії може розробляти нові види хімічної зброї, а президент Дональд Трамп готовий розглянути подальші військові дії для запобігання хімічним атакам.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на американських чиновників.

США вважають, що президент Сирії Башар Асад таємно зберіг частину запасів хімічної зброї, попри угоду між США та Росією, згідно з якою Дамаск повинен був віддати всю зброю на знищення в 2014 році.

Натомість сили Асада «розвивали свою хімічну зброю і продовжували періодично використовувати її в менших кількостях» після потужного застосування у квітні 2017 року в контрольованому повстанцям місті Хан-Шейхун.

За даними одного зі співрозмовників агентства, нові атаки в Сирії свідчать про те, що в Дамаску з'явилися нові види хімічної зброї та способи її постачання.

«Ми залишаємо за собою право використовувати військову силу для запобігання або заборони використання хімічної зброї», — додав один з чиновників.

За словами іншого чиновника, адміністрація Трампа сподівається на те, що міжнародні санкції і тиск з-за кордону «допоможуть приборкати розробку хімічної зброї у Сирії».

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати виділять 350 тисяч доларів на механізм незалежного та неупередженого розслідування злочинів у Сирії.

У середині січня 2018-го ЗМІ заявили, що урядові війська Сирії застосували хімічну зброю у Східній Гуті.

4 квітня 2017-го у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 цивільних загинули від отруєння газом.

За даними ЮНІСЕФ, через хімічну атаку загинули 27 дітей.  

Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власних заходів». 

6 квітня Сполучені Штати запустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Пов`язані новини