Уряд Венесуели повідомив про повне відновлення енергопостачання в країні після майже тижня блекауту. Про це заявив віце-президент Хорхе Родрігес в ефірі державного телебачення.

Водночас Родрігес закликав населення економно використовувати електроенергію Він додав, що в деяких населених пунктах ще є проблеми через вибух трансформаторів.

За його словами, з 14 березня відновлюється трудова діяльність по всій країні, а призупинення занять у школах продовжили ще на добу.

Як повідомлялося, 7 березня у Венесуелі більша частина країни залишилася без електроенергії унаслідок аварії на найбільшій в країні ГЕС. У зв'язку з цим тимчасовий президент країни Хуан Гуайдо закликав парламент оголосити надзвичайний стан.

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: