Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер не виключає введення нових санкцій проти Росії за спрощену процедуру видачі паспортів для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це в інтерв'ю BBC розповів спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

«Я нічого не виключаю й надалі (ідеться про санкції, запроваджені за анексію Криму, порушення Мінських угод, атаку в Керченській протоці — ред.) але поки що жодних рішень з цього питання не ухвалено», — сказав він.

Саме ж рішення Путіна про спрощену паспортизацію він назвав провокацією, яка суперечить плану реінтеграції окупованих регіонів.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Згодом Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Поділитись: