Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер прокоментував попередні результати дострокових парламентських виборів.

«Це були вільні й чесні вибори, які справді відображають волю українського народу. Як показали й президентські вибори, які теж були чесними й вільними, дають Україні мандат, щоб реалізовувати реформи. Саме так і має працювати демократія. США повністю підтримують Україні», — зазначив він на пресконференції у Києві під час візиту делегації США до України, передає кореспондентка Громадського.

«Українці проголосували за зміни, реформи, за мир, за Україну як частину ЄС, НАТО та Заходу», — додав він.

Також Волкер розповів, які питання обговорював з політичними партіями, які пройшли до нового парламенту.

«Я дуже ціную можливість зустрітися цілого спектру політичних партій, що пройшли до Верховної Ради. Кілька речей повторювалися на усіх цих зустрічах — насамперед, судова реформа і зміцнення верховенства права, друге — що робити із впливом олігархів, їхнім впливом в Україні і їхнім впливом на медіа. Також це земельна реформа і в який спосіб підійти до цієї проблеми. Були також розмови щодо виборчої реформи, потенційну конституційну реформу та подальшу інтеграцію в Європу. США підтримують усі ці ініціативи, але це робота влади — ініціювати та розглянути такі пропозиції», — розповів спецпредставник США.

Напередодні Волкер зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським: обговорили війну на Донбасі.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки 100% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: