Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає перебільшеним значення підозрюваного Володимира Цемаха, якого передали Росії у межах обміну ув’язнених, у розслідуванні авіакатастрофи МН17.

Про це він сказав в інтерв’ю 1+1.

«Не думаю, що ми б дізналися щось нове від підозрюваного в атаці на МН17, крім того, що ми вже знаємо. Тому, не думаю, що ціна (обміну полонених — ред.) була настільки високою, як про це говорять. Водночас важливо звільнити полонених з Росії. Дуже важливо. Тому, вважаю, обидві країни зробили крок вперед, і тепер, щоб надати подальший імпульс, треба провести ще обміни», — зазначив Волкер.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський.

Також на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

13 вересня президент України Володимир Зеленський анонсував наступний етап обміну полонених з Росією. Він сказав: «Зараз ми готуємо інші списки й чекаємо на наступний етап обміну».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що робота над звільненням незаконно ув'язнених Кремлем українців триває, але Україна поки не передавала Росії списки на обмін.

Поділитись: