Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Угорщина робить помилку, використовуючи НАТО для тиску на Україну в мовному питанні.

Про це він сказав під час відеоконференції.

«Я вважаю, що Угорщина робить помилку, використовуючи НАТО як інструмент тиску на це питання. Перед Україною постають важливі зовнішні виклики – вторгнення та окупація Росією. Це те, що має непокоїти кожного члена НАТО включно з Угорщиною. І я гадаю, блокування зустрічей комісії НАТО-Україна є помилкою, хоча я підтримую перемовини і розв'язання питання стосовно мови угорської меншини в Україні», — сказав Волкер.

Він зазначив, що наразі Угорщина продовжує блокувати засідання комісії Україна-НАТО і висловив сподівання, що ситуація розв’яжеться за нового президента.

«Наразі немає ніякого прогресу щодо зняття вето Угорщини на зустрічі між Україною та НАТО. Сподіваюся, що з обранням президентом Володимира Зеленського, рідною мовою якого є російська, але він також говорить і українською, буде домовленість між Україною та Угорщиною стосовно того, як розв'язувати питання національних меншин, їх права спілкуватись рідною мовою і одночасно забезпечити щоб громадяни України, всі вони, також вчили і використовували українську в спілкуванні. Це треба вирішити», — резюмував дипломат.

Нагадаємо, Угорщина продовжує блокувати засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні через українські закони про мову та освіту.

23 травня моніторинговий комітет ПАРЄ попросив Венеціанську комісію перевірити закон про функціонування української мови на відповідність європейським цінностям і стандартам.

17 травня в Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що сподіваються вирішити «проблемні питання» закону з президентом Володимиром Зеленським.

У лютому в НАТО заявили, що солідарні з вимогами Угорщини до українського закону про мову, і Україна має імплементувати рекомендації Венеціанської комісії до закону.

/Олександр Стебницький

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile