Предстоятель Православної церкви України оголосив про те, що найближчим часом Україну відвідає Вселенський патріарх Варфоломій.

Про це він сказав під час літургії з нагоди річниці створення помісної церкви, повідомляє «5 канал».

Також Епіфаній анонсував приєднання декількох церкво до української помісної церкви у 2020 році.

Як передає «Укрінформ», під час святкового богослужіння на честь річниці отримання Томосу Православною церквою України предстоятель ПЦУ подякував патріарху Варфоломію та усім причетним до визнання незалежності помісної православної церкви.

«Саме рік тому, 15 грудня, в стінах нашої древньої святині — кафедрального собору київських Митрополитів відбувся справді історичний собор. Собор, який об’єднав три гілки українського православ’я в єдину помісну православну церкву. Завдяки цьому єднанню, ми сподобились отримати з рук Вселенського патріарха Варфоломія той довгоочікуваний документ — Томос, який навіки засвідчує, що ми є справжньою незалежною помісною українською православною церквою, церквою українського народу», — сказав Епіфаній.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
  • Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
  • Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався би зовнішніми справами ПЦУ.
  • Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.
Поділитись: