Вселенський патріархат опублікував документи про прохання України обговорити надання автокефалії ще від 1991 року.

Вселенський патріархат опублікував документи про прохання України обговорити надання автокефалії ще від 1991 року.

Вони опубліковані на сайті Вселенського патріархату, повідомив прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

Ідеться про два документи Української православної церкви: 

  • Визначення Помісного Собору 1-3 листопада 1991 р. з питання повної автокефалії УПЦ (підписане всіма делегатами Собору). 
  • Звернення єпископату УПЦ від 22 січня 1992 р. до Московського патріархату з наполяганням не відкладати розляд питання про автокефалію.

В анотації до публікації зазначено, що хоча лунають заяви, нібито «українські ієрархи не шукали автокефалії» — насправді це не так.

Зазначається також, що хоча ієрархи мали би направляти таке прохання про автокефалію Вселенському Патріарху, однак і ці документи засвідчують їхню підтримку цієї справи. Спеціально в публікації звернено увагу на підпис під документами митрополита Онуфрія.

Якби Москва прийняла український запит і передала би в Фанар, то «ані розкол не послідував би, і сьогодні не було би проблеми і турбот» — підсумовано в анотації. 

Євстратій Зоря

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення і зазначили, що екзархи виконуватимуть роль «послів» у процесі надання Україні автокефалії. 

Раніше, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Екс-заступник голови Адміністрації президента України заявив, що держава гарантує права прихожан Московського патріархату після надання автокефалії. Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile