Вселенський патріархат оприлюднив рішення Святого і Священного Синоду, засідання якого відбулося впродовж 19-20 квітня під головуванням Вселенського патріарха Варфоломія, щодо церковної ситуації в Україні.

Вселенський патріархат оприлюднив рішення Святого і Священного Синоду, засідання якого відбулося впродовж 19-20 квітня під головуванням Вселенського патріарха Варфоломія, щодо церковної ситуації в Україні.

Про це йдеться у повідомленні Святого і Священного Синоду від 22 квітня.

«Вселенський патріархат турбується про збереження всеправославної єдності і опікується православними церквами в усьому світі — особливо ж українським православним народом, який прийняв спасенну християнську віру і святе хрещення від Константинополя», — йдеться у повідомленні.

У рішенні Синоду, наголошується, що Вселенський патріархат  вивчив питання, що стосуються церковної ситуації в Україні.

«Отримавши від церковних і цивільних органів, які представляють мільйони українських православних християн, звернення з проханням надати автокефалію, (патріархат, — ред.) вирішив детально обговорити і скоординувати це питання з сестринськими православними церквами», — йдеться у рішенні.

Водночас у повідомленні Синоду не сказано, що «Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії» українській церкві. Про це раніше повідомив президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: