Вступ у НАТО без ПДЧ, просування на півдні та евакуація з прикордоння Сумщини: головні новини за день 10 липня

Україна може вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ), але переговори з цього приводу ще тривають. Сили оборони звільнили на двох південних напрямках уже 169 квадратних кілометрів — це як ціла Одеса. Із прикордонної зони Сумської області через російські обстріли та диверсійні групи евакуюють мирних жителів. Зібрали головні новини за 10 липня.
ПДЧ щодо членства в НАТО для України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що союзники по НАТО дійшли згоди стосовно усунення Плану дій щодо членства (ПДЧ) на шляху України до вступу в Альянс. Тобто це рішення пришвидшує приєднання України до військового блоку.
А втім, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи заяву Кулеби, зазначив, що переговори щодо завершальної декларації саміту НАТО стосовно України ще тривають, пише «Інтерфакс-Україна.
Крім того, німецьке видання Bild із посиланням на свої джерела та внутрішній урядовий документ пише, що уряд канцлера Олафа Шольца намагається блокувати рішення щодо прискореної євроатлантичної інтеграції України.
Евакуація з прикордоння Сумщини
На Раді оборони Сумщини вирішили підготуватись і провести евакуацію людей, які живуть у 5-кілометровій прикордонній зоні.
Очільник Сумської ОВА Володимир Артюх пояснив, що евакуація жителів Сумщини із прикордоння — «це необхідність, яка назріла вже давно».
В області із січня по липень 2023 року від російських обстрілів загинули 35 цивільних. Зокрема, за останній місяць 17 людей, серед яких одна дитина, були вбиті російськими військами у прикордонних громадах
Українські атомні електростанції застраховані
«Енергоатом» у червні 2023 року уклав договір страхування всіх чотирьох атомних електростанцій України на понад 5 мільярдів гривень на випадок ядерного інциденту.
Водночас у договорі зазначається, що страхове покриття по Запорізькій АЕС діятиме лише після деокупації станції.
У «Енергоатомі» пояснили, що не можуть нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС, оскільки компанія не здійснює управління реакторними установками за чинним українським законодавством.
Ситуація на фронті
За інформацією Генерального штабу, від початку наступу на Мелітопольському та Бердянському напрямках Сили оборони України звільнили від росіян уже 169 квадратних кілометрів української землі. Це приблизно співмірно з площею міста Одеса.
Крім того, заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що Сили оборони вже декілька днів тримають під вогневим контролем виходи та входи у Бахмут, а також переміщення російської армії всередині міста.
Водночас росіяни зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках — там тривають важкі бої. Протягом 10 липня на цих напрямках відбулося 17 бойових зіткнень, зазначили в Генштабі.
Інші новини за день:
- російські окупанти 9 липня вдарили керованою авіабомбою під час видачі гуманітарної допомоги у житловому кварталі прифронтового міста Оріхів Запорізької області. Загинуло 7 людей.
- В Україні почали будувати завод з виробництва безпілотників «Байрактар».
- Суд визнав міського голову Рівного Олександра Третяка винним у корупційному адміністративному правопорушенні й заборонив йому обіймати посаду терміном в один рік.
- В Україні вперше провели успішну трансплантацію серця 6-річній дитині.
- На Львівщині 9-річний хлопчик за рік співом зібрав понад 2,5 млн грн для ЗСУ.
- Німецький концерн Rheinmetall відкриє завод із виробництва бронетехніки у західній частині України протягом наступних трьох місяців.
- Близько шостої частини врожаю пшениці в Україні перебуває на тимчасово окупованих територіях.
- Поділитися: