Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття

Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Про це в ефірі «112 Україна» повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

«Були скарги на самопочуття, запаморочення, нудоту та головний біль. Але після прийому ліків симптоми вдалося зняти. Медики регулярно цікавляться станом здоров’я прикордонників, які несуть службу в близькості до заводу», — сказав Слободян.

Випадки погіршення самопочуття у прикордонників зафіксовано на КПВВ «Чаплинка» і «Каланчак». 

Слободян наголосив, що усі КПВВ на адмінмежі з Кримом продовжують працювати у звичайному режимі.

«Принципово ситуація не змінилася. Вітер продовжує дути вглиб окупованого півострова. Для тих громадян України, які проживають на адмінмежі в Херсонській області серйозних загроз немає, хоча вони також відчувають і погіршення стану самопочуття і бачать вплив (викидів – ред.) на навколишнє середовище», — сказав речник прикордонної служби.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини.

27 серпня російські ЗМІ повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

28 серпня «Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. 

Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди із заводів анексованого Криму.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: