Максим Кривош, який захопив автобус із заручниками в Луцьку, у Луцькому міськрайонному суді перед обранням запобіжного заходу, Луцьк, 23 липня 2020 року
Фото:

Макс Левін/hromadske

У Луцьку в середу, 23 липня, відбулося судове засідання, де обрали запобіжний захід Максиму Кривошу. Він 21 липня захопив автобус у місті із заручниками, висунувши вимоги до керівництва країни. Кривоша відправили під варту на 60 діб. Перед початком засідання чоловік поспілкувався із журналістами й пояснив свої дії.

Про причини захоплення заручників

Кривош заявив, що захопив автобус, бо це «дієвий метод», і додав, що вважає «основним терористом» державу і систему, визначення яким не навів. Головну мету своїх дій чоловік сформулював так: «щоб ми всі перестали обманювати себе».

Він відмовився відповідати на питання, звідки в нього зброя, яку він використовував під час захоплення автобуса. Так само Кривош не відповів на запитання про причини свої дій. Він лише сказав, що «все написано».

Вочевидь, йдеться про вимоги, які він оприлюднив у соцмережах: 1) Зеленський має у відеозверненні сказати: «Фільм "Земляни" 2005 року — дивитися всім». 2) щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі».

Також Кривош заперечив, що в нього були спільники, назвавши це «видумками спецслужб». І додав, що робив усе, щоб загибелі людей не відбулось.

Максим Кривош, який захопив автобус із заручниками в Луцьку, у Луцькому міськрайонному суді перед обранням запобіжного заходу, Луцьк, 23 липня 2020 року
Фото:

Макс Левін/hromadske

Про те, чому здався правоохоронцям

Кривош кілька разів наголосив, що його вимоги повністю ніхто не виконав, окрім президента Володимира Зеленського. Після цього він здався сам і дозволи заручникам вийти з автобуса: «Тобто ніякого не було штурму».

На запитання, як Кривоша оцінює наслідки своїх дій, той відповів: «Врем’я покаже».

Кривош визнав, що стріляв у заступника глави Нацполіції Євгена Коваля, коли той передавав людям в автобусі воду, але каже, що не збирався цілитися в Коваля, тому стріляв над ним. Причиною такого вчинку він назвав невиконання його вимог.

Про розмову із Зеленським

Кривош відмовився коментувати розмову із Зеленським, сказавши, що розповість про нього «на остаточному суді». Про видалення президентом свого ролика із закликом подивитися фільм «Земляни» тільки сказав, що його «багато хто встиг подивитися», тому «це не проблема».

Інше

Кривош також прокоментував свою вимогу до Зеленського закликати людей дивитися фільм «Земляни». Він сказав, що кожен має сам зрозуміти, чому він попросив подивитися саме його: «У кожного своя голова».

А День антисистеми, який Кривош оголосив у день захоплення автобуса в Луцьку, він пояснив так: це «день, коли ти нічого не боїшся, віриш у себе і стараєшся себе полюбити».

Максим Кривош, який захопив автобус із заручниками в Луцьку, у Луцькому міськрайонному суді перед обранням запобіжного заходу, Луцьк, 23 липня 2020 року
Фото:

Макс Левін/hromadske

Вранці 21 липня у центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус із 13 людьми. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. Чоловік висував дві вимоги: 1) Зеленський має у відеозверненні сказати: «Фільм "Земляни" 2005 року — дивитися всім». 2) щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі».

Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Невдовзі відео зникло зі сторінки Зеленського. Після більше як 12 годин утримування заручників Кривош здався правоохоронцям. Його затримали, а решту заручників, які були в автобусі, звільнили.

Поліція відкрила кримінальні провадження за чотирма статтями «захоплення заручників», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», «посягання на життя правоохоронця», «терористичний акт»

Читайте усі деталі в нашому текстовому онлайні.

Поділитись: