Білоруси несуть великий біло-червоно-білий прапор центральними вулицями Гродна
Фото:

hromadske

У білоруському Гродні в неділю, 16 серпня, відбулася багатотисячна акція протесту. Мітинг солідарності, який розпочався на площі Леніна, зібрав майже 30 тисяч людей. Багато учасників не помістилися на площі й стояли на навколишніх вулицях, передає білоруське «Радіо Свобода».

У мітингу взяли участь працівники «Гродненського Азоту», «Хімволокна», «Белкарду», Гродненського м’ясокомбінату, працівники культури, медики.

Мітингувальники вимагали відставки президента Олександра Лукашенка, звільнення всіх політичних в'язнів, відставки та арешту керівництва Міністерства внутрішніх справ за насильство на мирних акціях, відставки та арешту членів ЦВК, гарантії свободи мирних зібрань в будь-якій точці Гродна, виправдання засуджених за мирні мітинги та повернення сплачених штрафів.

Днем раніше, 16 серпня, відбулася наймасштабніша акція протесту у Мінську, на яку прийшли, за різними оцінками, 200-300 тисяч людей. До цього Лукашенко влаштував мітинг у Мінську на свою підтримку (на який звозили бюджетників), під час якого звинуватив Україну у вимогах провести нові вибори, а також наговорив купу інших гучних дурниць.

Крім того, багатотисячні акції протесту відбулися у Бресті, Вітебську, Бобруйську та інших містах Білорусі.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.

Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

У зв'язку з цим Лукашенко декілька разів дзвонив Володимиру Путіну, аби отримати «гарантії безпеки».

Автор: Олександр Хоменко
Поділитись: