Президент України Володимир Зеленський виглядав би значно слабшим у перемовинах з Росією та на полі бою, якби Сполучені Штати Америки відкликали військову допомогу.

Про це повідомив під час відкритих слухань у Конгресі у справі про імпічмент Дональду Трампу тимчасовий повірений США в Україні Вільям Тейлор.

«Президент Зеленський був дуже зацікавлений у підтримці США, це правда. І в військовій допомозі, і в політичній підтримці», — заявив дипломат.

Він також зазначив, що така ситуація могла б спровокувати Росію на нову агресію щодо України.

«Росія завжди шукає вразливих місць, і вона чудово знає, що Сполучені Штати підтримували Україну. Ледь РФ відчує, що підтримка скоротилась або зникла, вони скористаються таким вигідним положенням», — сказав Тейлор.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: