Почесний патріарх Української православної церкви Філарет вважає, що церкви відмовились би від отримання томоса, якби знали його зміст.

Про це він розповів в інтерв‘ю проекту «Настоящее время».

«Якби ми знали зміст цього томосу, ми б не погодились», — заявив він, додаючи, що про нього дізналися вже після об'єднання.

На думку Філарета, правам автокефальної церкви суперечить три пункти томосу.

Перший — про неможливість мати закордонні приходи.

«Ці українці, які належали вам, тепер належать не вам, а Константинопольському патріархату», — сказав Філарет про томос.

Другий пункт томосу, з яким незгодний Філарет, — це миро (спеціально приготована й освячена ароматична олія).

«У томосі сказано, що ми не маємо права варити миро. Миро – це святиня, без якої не відбувається таїнство миропомазання. Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні», — сказав патріарх.

Третім пунктом, яким невдоволений Філарет, є вимога томосу вирішувати конфліктні ситуації через Константинопольський патріархат.

Нагадаємо:

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

/Олександр Стебницький

Поділитись: