УКРАЇНА

Якщо політв'язень Костенко перетнув український кордон, то він не був у розшуку — правозахисниця

6 серпня, 2018 22:04
УКРАЇНА/Якщо політв'язень Костенко перетнув український кордон, то він не був у розшуку — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Якщо звільнений з російської в'язниці політв'язень Олександр Костенко, повертаючись до України, вільно перетнув кордон, це свідчить про те, що він не перебував у розшуку.

Якщо звільнений з російської в'язниці політв'язень Олександр Костенко, повертаючись до України, вільно перетнув кордон, це свідчить про те, що він не перебував у розшуку.

Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» повідомила членкиня «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

«Те, що він перетнув український кордон, означає, що він не був у розшуку», — сказала Скрипник.

Зазначимо, у 2014 році в Україні проти звільненого з колонії Росії Олександра Костенка та екс-глави цивільного корпусу полку «Азов-Крим» Станіслава Краснова було відкрито провадження за звинуваченням у зберіганні зброї та боєприпасів.

Підозрюваних затримали та взяли під варту, згодом Костенко та Краснов вийшли під заставу. Водночас їхню справу розслідували та передали до суду, однак, коли Костенка затримали в анексованому Криму і він втратив змогу бути присутнім на засіданнях, його прізвище перестало фігурувати у справі.

Наразі невідомо, чи фігурує Костенко у цій справі, чи ні.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив Громадському, що детальніше прокоментувати цю ситуацію зможе 7 серпня.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

6 серпня українець Костенко прибув до Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про українця Костенка, який вийшов з російської колонії

Пов`язані новини