УКРАЇНА

Яким буде Одеський кінофестиваль

13 липня, 2017 11:14
УКРАЇНА/Яким буде Одеський кінофестиваль
Зберегти
Вигляд
lead
14 липня в Одесі розпочнеться один із найбільших українських кінофестивалів.

Окрім конкурсних програм фестиваль пропонує багато іншого — ретроспективи «Диво-жінки» та «Ніжний вік», дитячі покази від «Чілдрен Кінофест», гала прем’єри, спеціальні покази та вже звичний «Фестиваль фестивалів» з лауреатами європейських форумів.

Ураховуючи різноманіття представлених фільмів, яким саме буде Одеський кінофестиваль цьогоріч? Ми спробували відповісти на це питання, хоча виявилося, що відповідь не одна.

Мистецьким

«Бойс»​

Час і місце: 19 липня, 18:00, синя зала фестивального центру «Родина»

Документальний фільм про одного з найважливіших митців ХХ століття, пілота Люфтваффе, науковця і людину, яка зрушила розвиток перформативного митстецтва. Усе це — німець Йозеф Бойс, відомий своїми акціями «Як пояснити мистецтво мертвому зайцеві» (де він і справді пояснював мистецтво мертвому зайцеві) та «Я люблю Америку, Америка любить мене» (де він провів кілька днів наодинці з койотом).

«Квадрат»​

Час і місце: 21 липня, 21:00, Фестивальний палац

Фільм-переможець цьогорічного Каннського кінофестивалю розповідає про куратора виставки, який напередодні відкриття губить власний телефон і намагається провчити крадіїв. Стрічка шведа Естлунда — сатира на сучасну Європу та мистецький світ.

«Головна роль»

Час і місце: 16 липня, 18:30, синя зала фестивального центру «Родина»

Стрічка Сергія Буковського стала першим лауреатом номінації «Найкращий документальний фільм» національної премії «Золота Дзиґа». Фільм розповідає про матір режисера — відому радянську актрису Ніну Антонову та її особисте життя, яке було приховане за публічністю і популярністю.

Фестивально хітовим

«Фатальна спокуса»

Час і місце:

16 липня, 16:00, Фестивальний палац

22 липня, 12:30, синя зала фестивального центру «Родина»

Трилер (хоча багато критиків називає його комедією), що розповідає про пораненого конфедерата (Колін Фаррелл), який знаходить прихисток у жіночому пансіоні. У нього закохуються одразу три героїні (Ніколь Кідман, Кірстен Данст, Ель Фаннінг). Фільм приніс Копполі приз Каннського фестивалю за найкращу режисуру.

«Тіло і душа»​

Час і місце:

16 липня, 13:00, червона зала фестивального центру «Родина»

21 липня, 19:00 кінотеатр «Сінема-Сіті»

Переможець Берлінського кінофестивалю не залишив байдужим жодного кінокритика. Хтось бідкався, що зовсім не зрозумів подій на екрані, а хтось готовий був вручити картині головний приз. Другі перемогли. А фільм розповідає про двох працівників скотобійні у Будапешті, які вві сні перетворюються на оленів і закохуються одне в одного.

Читайте також: Нотатки з Берлінале: як проходить головний фестиваль Німеччини

«По той бік надії»

Час і місце:

15 липня, 16:00, синя зала фестивального центру «Родина»

21 липня, 21:30, кінотеатр «Сінема-Сіті»

З цією історією фінський режисер Акі Каурісмякі отримав «Срібного ведмедя» Берлінале за найкращу режисерську роботу. Стрічка розповідає про сирійця Халеда, що прибуває в Гельсінкі, де знайомиться з місцевим бізнесменом, який допомагає пристосуватися до нового життя.

Кадр з фільму «По той бік надії», oiff.com.ua 

«Вечірка»​

Час і місце: 22 липня, 20:00, синя зала фестивального центру «Родина»

Читайте також: Слідами Берлінале: 5 фільмів, яких варто чекати

Фільм Саллі Портер чимось нагадує «12 розгніваних чоловіків» Сідні Люмета. Одна квартира, компанія гостей і заява однієї людини, яка провокує конфлікт навіть серед друзів та рідних. Прекрасна сатира на сучасний ліберальний світ, у якому толерантність зазвичай використовується, як маска.

По-українськи розмаїтим

«Лагідна»​

Час і місце:

20 липня, 21:00, синя зала фестивального центру «Родина»

21 липня, 14:00, червона зала фестивального центру «Родина»

Екранізація новели Достоєвського від українського режисера Сергія Лозниці. Після Каннського показу критики не могли визначитися з оцінкою — одні «забукали» фільм, інші йому аплодували. Враження українських кінознавців також розділилися

«Стрімголов»​

Час і місце:

19 липня, 11:00, червона зала фестивального центру «Родина»

19 липня, 21:00, синя зала фестивального центру «Родина»

Дебютна повнометражна картина української режисерки Марини Степанської. Фільм розповідає про історію музиканта та дівчини з Троєщини, які кохають одне одного, але не можуть бути разом.

«Рівень чорного»

Час і місце: 17 липня, 10:00 і 19:00, Фестивальний палац

Довгоочікуваний арт-фільм Валентина Васяновича, який розповідає про весільного фотографа, що вирішує змінити життя напередодні власного ювілею. Головну роль у картині виконала Катерина Молчанова.

«Іній»​

Час і місце: 20 липня, 10:00 і 18:00, Фестивальний палац

Напівдокументальний фільм про війну на Сході України. В центрі історії опиняється литовський волонтер, що везе допомогу для військових. Одну з ролей у стрічці виконала Ванесса Параді. Картину вже показали у Каннах, а ми поспілкувалися з її українськими продюсерками.

«Шахта №8»​

Час і місце: 18 липня, 21:30, червона зала фестивального центру «Родина»

Події фільму естонської режисерки Маріанни Каат відбуваються на сході України, але війни тут немає. А є шахтарське містечко, де все, що залишається робити безробітним людям — це копати вугілля. Головний герой картини, 15-річний хлопець, полишає власні мрії для того, щоб забезпечити майбутнє своїм сестрам, і вирушає на небезпечний промисел.

«Школа №3»​

Час і місце: 16 липня, 15:00, синя зала фестивального центру «Родина»

Документальний фільм «Школа №3» був знятий у німецько-українській копродукції, режисерами виступили Георг Жено та Єлизавета Сміт. В основі стрічки — п'єса «Миколаївка» «Театру Переселенця», що розповідає про долі дітей, яким випало вчитися одразу біля зони бойових дій. Над цією виставою Георг Жено працював разом з українським драматургом Наталією Ворожбит. Картина отримала спеціальну відзнаку на Берлінале.

 

Пов`язані новини