Президент-утікач Віктор Янукович подарував американському політтехнологу Полу Манафорту, який працював на Януковича і «Партію регіонів», чорну ікру вартістю 30-40 тисяч доларів.

Про це йдеться в переписці Костянтина Килимника та Манафорта, яка є в доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори президента США 2016 року.

Килимник — українець у команді Манафорта, який виконував роль перекладача та комунікатора з керівниками «Партії регіонів». Його підозрюють у роботі на російську розвідку.

Такий подарунок Янукович зробив Манафорту в 2010 році, святкуючи перемогу на президентських виборах.

Загалом в цій переписці Килимник просить про зустріч з Манафортом після бесіди останнього з Януковичем у липні 2016-го в Москві, де Янукович передав Манафорту мирний план для України.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією. Мюллер встановив, що 16 осіб, які мали відношення до кампанії Трампа, мали контакти з росіянами. 6 з них пред'явили звинувачення у неправдивих свідченнях.

Поділитись: