ENRU

Януковичу загрожує довічне ув'язнення — прокуратура

Обвинувачення клопотатиме про найвищу міру покарання для екс-президента України Віктора Януковича у справі про державну зраду.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з брифінгу ГПУ після перенесення підготовчого засідання у цій справі.

«У цій справі ми будемо клопотати про найвищу міру покарання, яка передбачає ця стаття. Це довічне позбавлення волі», — сказав прокурор Руслан Кравченко.

Також, за словами Кравченка, прокуратура планує допитати ще близько 100 свідків у цій справі.

Підготовче засідання у справі про держзраду Януковича Оболонський райсуд Києва переніс на 18 квітня через бажання екс-президента взяти участь у засіданні за допомогою відеозв'язку.

Раніше Оболонський суд відмовив захисту Януковича перенести засідання до рішення Апеляційоного щодо клопатання захисту через «тиск з боку генерального прокурора на даний суд (Оболонський)».

Нагадаємо, 3 травня прес-секретар Януковича Юрій Кірасір повідомив, що Інтерпол документально підтвердив, що зняв з розшуку колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра. В ГПУ заявили, що зняття з розшуку не вплине на судовий процес над ним.

Інтерпол оголосив у розшук Віктора Януковича у січні 2015 року, але згодом скасував оголошення про розшук Януковича через оскарження захисту. 

У свою чергу, в ГПУ заявляють про намір оскаржити рішення Інтерполу про зняття Януковича з розшуку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram