Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа та керівник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах домовились провести Олімпійські ігри в Токіо влітку 2021 року. Організатори заходу розглядають можливість пускати на змагання глядачів, попри пандемію коронавірусу.

Про це пише Kyodo News.

Це перша поїздка Томаса Баха до Японії після прийнятого в березні рішення про перенесення Олімпійських і Паралімпійських ігор через спалах коронавірусу.

Під час чотириденних перемовин Суґа та Бах домовились провести заходи у 2021 році за графіком: Олімпіада відбудеться 23 липня — 8 серпня, а Паралімпійські ігри — із 24 серпня по 5 вересня.

Після зустрічі з японським прем'єром глава МОК заявив, що впевнений, що глядачі зможуть спостерігати наживо за спортивними змаганнями. Він пообіцяв, що МОК активізує зусилля, щоб забезпечити вакцинацію спортсменів та тих, хто працюватиме на заході, «якщо до того часу вакцина буде доступною».

«На цій зустрічі ми цілком погодились у повній рішучості та впевненості провести Олімпійські ігри у Токіо-2020 та Паралімпійські ігри з великим успіхом влітку наступного року», ㅡ сказав Бах.

«Олімпійські Ігри за будь-яку ціну»

Раніше міністр Японії з питань Олімпійських ігор Сейко Хашімото заявив, що змагання мають бути проведені в Токіо «за будь-яку ціну», хоча й не пояснив, як це планують зробити в умовах пандемії. Наразі над планом проведення заходів працює робоча група у складі організаторів Олімпіади-2021, фахівців у сфері охорони здоров’я та японських урядовців. Вона розглядає понад 200 пропозицій із убезпечення Ігор від спалаху коронавірусу.

Олімпійські ігри були єдиним масштабним спортивним заходом, який «тримався до останнього» і не поспішав оголошувати про скасування чи перенесення через пандемію коронавірусу.

Спершу про відмову від участі в літніх Олімпійських іграх-2020 у Токіо через поширення коронавірусу заявили збірні Канади та Австралії. Національний олімпійський комітет Канади тоді також закликав МОК і ВООЗ перенести ігри на літо 2021 року.

Потім Міжнародний олімпійський комітет виключив можливість проведення Олімпійських ігор-2020 у Токіо без глядачів, оскільки, на його думку, це суперечитиме самій суті олімпійських змагань, покликаних збирати людей разом.

У березні прем'єр-міністр Японії Абе Шіндзо попрохав про відтермінування 32-их Літніх Олімпійських ігор-2020, що мають відбутися в Токіо, на один рік через пандемію коронавірусу. МОК погодився з пропозицією прем'єра.

Літні Олімпійські ігри повинні відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня 2021 року. Перенесення ігор відбулося вперше в історії Олімпіади: раніше змагання скасовували лише в 1916, 1940 і 1944 роках через світові війни.

Поділитись: