Японія просить Китай припинити перевірку людей на COVID-19 за допомогою анальних мазків. Кажуть, це викликає стрес

Японія звернулася до Китаю з проханням припинити перевіряти своїх громадян під час в'їзду до країни на COVID—19 за допомогою анальних мазків. Китайські науковці кажуть, що в задньому проході або фекаліях коронавірус може виживати довше, тому й запровадили такий метод тестування.

Про це пише BBC.

Японські чиновники кажуть, що багато хто з громадян Японії почали звертатися зі скаргами через «психологічний стрес» від процедури.

«Деякі японці доповіли нашому посольству в Китаї, що їм зробили анальний мазок, що завдало сильного психологічного болю», ㅡ повідомив Головний секретар кабінету міністрів Японії Кацунобу Като. Він додав, що не знає, скільки громадян Японії наразі були протестовані в такий спосіб.

Като також зазначив, що така методика тестування «не підтверджена більш ніде у світі». Посольство Японії у Пекіні надіслало відповідний запит із проханням не проводити таку процедуру, але поки що Китай офіційної відповіді не надав.

Що це за методика?

Заступник директора відділення інфекційних хвороб у лікарні Пекіна Лі Тунзенг заявив, посилаючись на певні дослідження, що коронавірус довше виживає в задньому проході чи екскрементах, ніж у горлі чи носі. Він вважає, що анальні мазки можуть підвищити точність тестування. Але через те, що цей метод не надто зручний, його використовуватимуть лише для деяких груп.

Так, спершу ватний тампон змочують у сольовому розчині, а згодом вводять на два-три сантиметри у задній прохід. Потім вату перевіряють на наявність активних слідів вірусу.

Противники такого методу

У вересні 2020 року науковці з Китаю виявили, що коронавірус може впливати на роботу кишківника. Зокрема він може продовжувати розмножуватися у шлунковому тракті навіть після того, як у дихальних шляхах уже не буде вірусу. Але вчені не повідомляли, чи заразніші люди, у яких частинки вірусу знаходили в задньому проході.

Науковець із Уханського університету Ян Чжаньцю вважає такий метод тестування суперечливим. Він нагадав Global Times, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом, тому ефективними способами тестування залишаються мазки з горла та носа.

Яка ситуація в Китаї з коронавірусом?

Перші випадки COVID-19 виявили у китайському місті Ухань у грудні 2019-го. На початку 2020 року Ухань та загалом Китай стали епіцентром поширення вірусу. Наразі у країні виявили 100 979 випадків коронавірусного захворювання, а смертей через ускладнення офіційно зафіксували 4 836.

Поширення вірусу в Китаї намагаються стримувати масовим тестуванням населення, закриттям окремих міст чи регіонів на карантин з обмеженнями на пересування. Також у країні триває вакцинація проти коронавірусу власними препаратами від Sinovac та Sinopharm.