Європейський банк реконструкції та розвитку ухвалив рішення надати норвезькій компанії Scatec Solar кредит у розмірі 19,7 мільйона євро для будівництва сонячної електростанції у Чигирині, що на Черкащині.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що будівництво сонячної електростанції завершиться у 2020 році. Її потужність складе 55,4 мегавата. Електростанція забезпечить зменшення викидів шкідливих газів до атмосфери на 36 тисяч тонн на рік.

кредит ЄБРР покриє потреби у коштах на будівництво сонячної електростанції на 70%. решту коштів норвезька компанія має заплатити самостійно.

Це вже не перший проект Scatec Solar в Україні. Компанія вже будує електростанцію на Миколаївщині потужністю 148 мегаватів за 124 мільйони євро.

Напередодні компанія українського олігарха Ріната Ахметова повідомила про початок будівництва другої черги вітроелектростанції на 100 мегаватів.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Раніше повідомлялось, що у разі, якщо темпи встановлення «зелених» електростанцій в Україні збережуться, то у 2020 році тарифи на електрику зростуть на 14%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile