Спорудження «Приморської» вітроелектростанції
Фото:

ДТЕК

Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова почала встановлювати вітряки другої черги «Приморської» вітроелектростанції. Потужність другої черги складе 100 мегаватів, а загальна потужність електростанції — 200 мегаватів.

Про це повідомляє прес-служба компанії у Facebook.

«Ми почали встановлювати першу вітротурбіну на Приморській ВЕС-2. За декілька місяців мальовничі пейзажі Запорізької області доповнять ще 26 потужних вітротурбін виробництва General Electric», — йдеться у повідомленні.

Там зазначають, що закінчити будівництво другої черги електростанції планують восени 2019 року, а загальна потужність встановлених вітряків становитиме 100 мегаватів.

Спорудження вітряків другої черги «Приморської» вітроелектростанції
Фото:

ДТЕК

Нагадаємо, що першу чергу вітроелектростанції «ДТЕК» відкрив колишній президент України Петро Порошенко.

Напередодні Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила Приморській ВЕС «зелений» тариф, який діятиме до 2030 року. Він становитиме 108 євро за мегават-годину.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше повідомлялось, що норвезькі інвестори розпочали енергетичний проект з відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, на межі з Кримом збудують найбільшу вітроелектростанцію України «Сиваш». До фінансування проекту долучився ЄБРР. Загальна вартість проектів з відновлювальної енергетики, які норвезький бізнес планує реалізувати в Україні складає близько 1 мільярда євро.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВустаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: