Єпископи УПЦ МП підтримали надання автокефалії Україні — Порошенко
Єпископи Української православної церкви Московського патріархату підтримали надання Україні автокефалії.
Про це заявив президент України Петро Порошенко, коментуючи рішення синоду щодо надання Томосу Українській автокефальній церкві.
«Звернення до Вселенського патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів Московського патріархату. Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулися своїми підписами до Вселенського патріархату», — зазначив він.
Порошенко додав, що головний крок до надання автокефалії зроблено: ідеться про те, що анафема Української православної церкви Київського патріархату визнана недійсною.
Синод підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.
Також Синод зняв анафему з Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. Наостанок Константинополь застеріг від незаконного захоплення церков і монастирів в Україні. Патріарх УПЦ КП Філарет пояснив, що визнання канонічності українських церков дає змогу в подальшому створити єдину помісну церкву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?
19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Тоді глави українських церков закликали патріарха Константипольського Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви. УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: