Постійні представники Ради ЄС узгодили свою позицію щодо доступу правоохоронних органів до банківської та іншої фінансової інформації.

«Правоохоронним органам необхідний прямий та швидкий доступ до фінансової інформації, щоб мати можливість здійснювати розслідування по відношенню до таких коштів та заморожувати їх до переказу», — йдеться у комюніке міністра внутрішніх справ Австрії Герберта Кікла за підсумками засідання постійних представників Ради ЄС.

Водночас, чинні на сьогодні норми щодо боротьби з відмиванням грошей уже надають право регулюючим органам ідентифікувати власників банківських рахунків у короткі строки.

Зазначимо, що пропоновані зміни можуть стосуватися нещодавнього скандалу з відмиванням коштів найбільшим банком Данії Danske Bank.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення у Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Поділитись: