ЄС готовий до діалогу зі США щодо торгівлі — Єврокомісія

21 червня, 2018 14:44
default/ЄС готовий до діалогу зі США щодо торгівлі — Єврокомісія
Зберегти
Вигляд
Європейський союз відкритий до діалогу зі США щодо врегулювання торговельної суперечки та зняття взаємних мит.

Європейський союз відкритий до діалогу зі США щодо врегулювання торговельної суперечки та зняття взаємних мит.

Про це заявила єврокомісарка з питань торгівлі Селісія Мальмстрьом, передає Reuters.

За її словами, рішення США є «незаконними» та суперечать правилам Світової організації торгівлі, але ЄС не мав іншого виходу, окрім як запровадити аналогічні тарифи на американський імпорт.

«Ми думаємо, що вважати Євросоюз загрозою американській національній безпеці — це просто смішно», — зазначила Мальмстрьом.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини