Європейський Союз у «найближчі тижні або навіть дні» планує вжити заходів щодо ситуації в Азовському морі. Про це не брифінгу 19 листопада заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

«Це питання, за якими ми продовжимо працювати з повною рішучістю. Як країни-члени ЄС, так і наші міжнародні інститути, готові вжити заходів в найближчі тижні або дні» — заявила Могеріні.

За її словами, «ситуація в Азовському морі завдає шкоди не тільки економіці України, а й суднам, які ходять (які ходять у морі, ред.) під прапорами європейських країн».

Могеріні пояснила, що ЄС довів до відома Росії необхідність припинити «надмірні інспекції» кораблів в Азовському морі.

Також, за словами Могеріні, влада ЄС, особливо Єврокомісія, вивчають заходи підтримки тих районів України, які опинилися під впливом дій РФ.

Вона наголосила, що це питання обговорювалося на засіданні Ради ЄС із закордонних справ 19 листопада.

Раніше політолог та експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Вільфред Їльге повідомив на Громадському, що Європарламент може залучити спостерігачів ОБСЄ для моніторингу в Азовському морі.

Нагадаємо, 25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму і Донбасу», який буде займатись станом справ у регіоні.

Водночас в ефірі Громадського перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука сказав, що спецпредставник ЄС з питань Криму не матиме жодних повноважень. Він буде в ролі спостерігача та доповідатиме Європарламенту про стан справ у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

У жовтні Європейський парламент підготував проект резолюції щодо дій РФ в Азовському морі, а також запропонував ввести посаду спецпредставника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря. Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

Поділитись: