ЄС назвав задовільним план України щодо врегулювання на Донбасі
Глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні назвала комплексними і задовільними плани української влади щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомляє «Європейська правда».
Ці плани 14 жовтня представив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
«Ми отримали від нього (Пристайка — ред.) комплексну і, я б навіть сказала, дуже задовільну картину планів, які є в уряду і адміністрації щодо реформ, а також щодо того, як вирішити конфлікт на сході України», — сказала Могеріні.
Вона зазначила, що ЄС бачить «позитивний розвиток подій» і хоче підтримати його. Також глава дипломатії ЄС наголосила, що Брюссель сповнений рішучості підтримати реформи в Україні.
«Ми маємо намір продовжувати підтримку України та українців надалі… Ми підтверджуємо сильну рішучість ЄС у підтримці України, її суверенітету і територіальної цілісності, нашої політики невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя», — сказала вона.
Нагадаємо, у День захисника 14 жовтня в Києві на Майдані влаштували акцію протесту «Ні капітуляції», учасники якої вимагали не розводити війська на Донбасі, не надавати особливий статус окупованому Донбасу та не амністувати бойовиків. Подібні акції відбулися й в низці інших міст.
1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
- Поділитися: