Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що ЄС не стане залежним від російського газу.

Про це Меркель заявила під час прес-конференції за підсумками з лідерами країн «Вишеградської четвірки» (Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина).

Водночас Меркель заявила, що хоча Росія залишиться джерелом постачання енергоресурсів до Європи, За Україною має залишитися статус країни-транзитера.

Зазначимо, що Німеччина наразі активно підтримує будівництво Росією газопроводу в обхід України «Північного потоку-2». У США та ЄС часто критикували Німеччину за це, зокрема тому, що так Німеччина посилює свою енергетичну залежність від Росії. Крім цього, реалізація «Північного потоку-2» може дозволити Росії припинити транзит газу через українську ГТС, що дасть їй додатковий важіль тиску на Україну.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: