ЄС не має робити жодних виключень для «Північного потоку-2» — прем'єр-міністр Гончарук
В українському уряді закликали Євросоюз не робити жодних виключень із газового законодавства ЄС для російського трубопроводу «Північний потік—2», яким Газпром планує постачати газ до Німеччини в обхід України.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Лавеном.
«Функціонування газопроводів на території Європейського Союзу повинно здійснюватися у чіткій відповідності до норм європейського законодавства, зокрема, Газової директиви ЄС. Важливо, щоб відносно «Північного потоку-2» країни-члени ЄС не робили жодних виключень», — заявив Гончарук.
На переконання голови українського уряду, політика ЄС щодо «Північного потоку-2» є питанням енергетичної безпеки. Також від неї залежатиме якість отриманих послуг з постачання газу.
13 листопада повідомлялось, що німецький парламент з другої спроби ратифікував оновлене законодавство ЄС, яке поширює норми ЄС на морські трубопроводи, зокрема «Північний потік-2». Напередодні до цього законопроєкту намагалися внести правку, яка мала надати право Німеччині вивести «Північний потік-2» з під дії цього закону.
Відповідно до газової директиви ЄС, яка набула чинності у травні, норми європейського енергетичного права поширюються на трубопроводи, які підключаються до ГТС Євросоюзу. Такі газопроводи повинні відповідати вимогам до газопроводів країн ЄС — зокрема мають бути розділені постачальник газу та транспортувальник.
Директива зачіпає «Північний потік-2». Відповідно до цієї директиви, транспортувати газ цим трубопроводом повинна компанія, незалежна від Газпрому, а 50% його пропускних можливостей повинні бути зарезервовані для альтернативних постачальників.
Пропоновані поправки Бундестагу, надали б змогу звільнити «Північний потік-2» від цих обмежень.
Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.
- Поділитися: