ЄС очікує повного виконання рекомендацій Венеційської комісії щодо закону про освіту в Україні

В Європейському Союзі очікують, що Україна в повній мірі врахує рекомендації Венеційської комісії стосовно закону про освіту.

В Європейському Союзі очікують, що Україна в повній мірі врахує рекомендації Венеційської комісії стосовно закону про освіту.

Про це повідомила речниця зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майя Косьянчич, передає УНІАН.

«Рекомендації Венеціанської комісії повинні бути враховані в повній мірі, як зобов'язалася Україна. Це повинно здійснюватися недискримінаційним шляхом, в діалозі з національними меншинами та іншими зацікавленими сторонами, для поступової реформи повинно бути надано більше часу», — сказала вона.

Косьянчич наголосила, що необхідно гарантувати «культурну спадщину меншин та безперервність освіти на мовах меншин в традиційних школах».

«Ми готові допомогти Україні в реалізації цих рекомендацій та в проведенні загальної реформи в галузі освіти», — додала Косьянчич.

11 грудня Європейська комісія «За демократію через право» (Венеційська комісія), опублікувала рішення щодо мовних положень закону України «Про освіту».

Документ містить низку рекомендації для України, але водночас — вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

Угорщина назвала три умови для поліпшення відносин з Україною.  Раніше в Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Венеційська комісія підтвердила угорську критику українського закону про освіту. А голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що ніякі зміни в мовні норми закону «Про освіту» не будуть внесені.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Тоді МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?