ЄС очікує на продовження розслідування справ Майдану навіть після обміну екс-беркутівців
Європейський Союз назвав обмін ув’язнених між владою України та так званими «ДНР» і «ЛНР» «значним», але водночас взяв до уваги включення в списки на обмін підозрюваних у вбивствах під час Революції Гідності.
Про це йдеться в пресрелізі Європейської служби зовнішніх справ.
У ньому назвали обмін «позитивним прикладом впровадження одного із заходів, узгодженого на саміті «нормандської четвірки» 9 грудня».
«Європейський Союз очікує, що всі сторони продовжать діяти на основі досягнутого прогресу. Робота з виконання заходів, узгоджених на саміті, має тривати», — йдеться в пресрелізі.
Разом із тим ЄС «бере до уваги обмін людей, пов’язаних із трагічними подіями на Майдані 2014 року».
«Ми очікуємо, що розслідування всіх звинувачень продовжаться, а всі причетні сторони й надалі забезпечуватимуть притягнення причетних до відповідальності», — заявили в ЄС.
Європейський Союз також підтвердив свою підтримку діяльності «нормандського формату», ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи і наголосив на необхідності повного виконання Мінських домовленостей, зокрема й запровадження постійного режиму припинення вогню.
Сьогодні, 29 грудня, відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ назвала імена усіх звільнених.
У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській.
Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.
Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.
- Поділитися: